O nas

Witamy w Velondo

wider
Kim jesteśmy

😃 Założone w 1990 roku i od tego czasu odnoszące sukcesy na rynku
📌 z siedzibą i korzeniami w Karlsruhe (Niemcy)

narrower
Nasza jakość

🛒 duży magazyn o powierzchni ponad 2.500m²
🔎 ponad 100 wysokiej jakości marek w naszym asortymencie

normal
Nasze roszczenie

📦 Uczciwe ceny, kompetentne doradztwo, szybka dostawa
🚚 Zazwyczaj wysyłka w ciągu kilku godzin

Jak staliśmy się tym, czym jesteśmy

VELODROM został założony w 1990 roku przez trzech "młodych dzikusów", wszystkich pasjonatów dwóch kółek. Dwukołowce, ponieważ ich miłość dotyczyła wszystkich pojazdów dwukołowych - rowery i motocykle były ich życiem, im zgrabniejsze tym lepsze. Nasze pierwsze salony sprzedaży znajdowały się w centrum Karlsruhe. Wszystko zaczęło się w 1990 roku na 160 metrach kwadratowych powierzchni sprzedażowej.

Firma VELODROM szybko zdobyła pozycję poza granicami miasta jako kompetentny i fachowy kontakt w sprawach rowerów i ekskluzywnej odzieży rowerowej. Klientela była raczej sportowa, do sklepu przychodzili też codzienni rowerzyści, ale nie byli oni główną klientelą. Szybko rozeszła się wieść, że możemy spełnić nawet najbardziej nietypowe życzenia. W "aptece" - jak wkrótce stali klienci czule nazwali VELODROM - było po prostu wszystko, czego pragnęło serce pełnokrwistego rowerzysty:
 • Modnie wymyślona odzież rowerowa
 • Ekskluzywne rowery wyścigowe
 • Rowery górskie dla miłośników adrenaliny
 • Ręcznie wykonane karbonowe wsporniki siodła
 • Ultra sztywne karbonowe zestawy kołowe aero
 • Systemy pedałów Fancy z karbonowym korpusem i tytanową osią
 • i wiele innych

Specjalizować się lub rozszerzać

Niestety, nie da się żyć tylko ze sportowych, ambitnych kolarzy i spełniania ekskluzywnych życzeń klientów. Jest to trudne nawet w takim mieście jak Karlsruhe, gdzie coraz więcej osób przesiada się z samochodów na rowery. "Specjalizować się czy rozszerzać" - brzmiało zatem pytanie. Zdecydowaliśmy się na ekspansję, aby pozyskać nowych klientów, w tym codziennych rowerzystów. W 2004 roku przenieśliśmy się więc na obrzeża miasta na Neureuter Straße. Dzięki 650 metrom kwadratowym powierzchnia sprzedaży była ponad czterokrotnie większa, a przed budynkiem znalazło się wreszcie wystarczająco dużo miejsc parkingowych dla klientów.

Teraz odpowiedni rower mógłby być oferowany dla każdego:
 • Rowery miejskie i trekkingowe dla codziennego rowerzysty
 • Rowery BMX i dirtowe dla dzieci i młodzieży
 • rowery wyścigowe, górskie i crossowe dla bardziej sportowej klienteli oraz
 • E-bikes i pedelecs dla rowerzystów, którzy preferują wspomaganie pedałowania podczas jazdy na rowerze.
Asortyment uzupełnia duży wybór odzieży rowerowej, części rowerowych, akcesoriów rowerowych, jak również produktów outdoorowych i lifestylowych.

Nasz sklep internetowy Velondo

Starając się zawsze iść z duchem czasu, w 2013 roku otworzyliśmy nasz sklep internetowy Velondo. Klucz do naszego sukcesu? Uczciwe ceny, kompetentne doradztwo i szybka dostawa. Nawet jeśli wszystko nie idzie zgodnie z planem, klient mógł zamówić coś nie tak lub szuka nietypowego rozwiązania swojego problemu, my dbamy o to, aż będzie zadowolony. Rozwijaliśmy się szybko, ale jedna rzecz się nie zmieniła - nasz duch zespołu. "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" - to nasze motto. Jeśli ktoś jest nieobecny, wszyscy się włączają. To nas spawa i z grupy różnych charakterów tworzy potężny zespół.

Z czego również jesteśmy dumni

Nie wyrzucamy zwróconych, używanych lub uszkodzonych artykułów czy rowerów, ale naprawiamy je i czyścimy, a następnie oferujemy do sprzedaży na platformach z artykułami używanymi, takich jak nasza własna platforma Pricio.de. W ten sposób świadomie przeciwstawiamy się mentalności wyrzucania, która jest szczególnie rozpowszechniona w handlu internetowym. Ponadto poddajemy recyklingowi nasze kartony, a także wykorzystujemy do wysyłki do naszych klientów kartony, które otrzymaliśmy od naszych dostawców.

Bardzo serdecznie zapraszamy do zakupów!

Jak nas znaleźć:

Email: [email protected]